Nowy trend drzwi przesuwnych.

Ogromna liczba stylów, trendów i inspiracji występujących we współczesnym wzornictwie, daje duże opcje projektowania oraz dekorowania wnętrz.

 

Swobodnie używa się tu różne materiały: szkło, drewno, elementy metalowe i ich łączone formy. Coraz ogromniejszą popularność przy aranżowaniu mieszkań zyskuje aluminium, którego zastosowanie umożliwia na osiągnięcie efektu lekkości a także minimalizmu.

Wspaniały blask aluminiowych materiałów

Duże możliwości kształtowania aluminium, jego lekkość oraz uniwersalność, sprawiają, że jest ono wykorzystywane w produkcji mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz: w kinkietach, oprawkach lamp żaluzjach czy też skrzydłach drzwiowych – wszędzie tam, gdzie docenia się innowacyjny design a także funkcjonalność. Ważne w aranżacji wnętrza, poza wyglądem samych murów, podłóg a także dekoracji, są elementy do zabudowy – drzwi przesuwne, które będą mogły służyć tak do oddzielenia poszczególnych pomieszczeń, jak również do tworzenia wnęk, które spełniają funkcję szafy.

Ozdobienie tych drzwi może być różne – zrobione z płyt, szkła barwionego lub też luster. Klasa krajowego producenta

Wielka konkurencja na rynku profili aluminiowych powoduje, iż możemy wybrać spośród bogatej oferty towarów. Warto być jednak ostrożnym, gdyż niska cena tych konstrukcji nierzadko może stać się pułapką. Większość systemów produkowana jest nierzadko w Chinach, co źle odbija się na finalnej jakości. Na rynku są jednakże również krajowi producenci, których propozycja spełnia najwyższe standardy związane z jakością – Posiadanie swojego zaplecza produkcyjnego i zespołu specjalistów zapewniają najdoskonalszą klasę naszych profili. Możemy nieustannie kontrolować ich standard, sprawdzając najmniejszy etap wykonywania produktu – wyjaśnia Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu firmy Yawal S.A., która pod marką Alwood wytwarza aluminiowe komplety meblowe – Różniąc się od pozostałych producentów nie zlecamy robienia profili w Chinach, ale wytwarzamy oraz składujemy je u siebie. Jesteśmy w stanie więc powiedzieć, że nasze produkty są w 100% lokalne – dodaje Agnieszka Jeznach.

W propozycji Alwood można odnaleźć dwa typy profili, wyróżniających się wzajemnie grubością. System 18 jest dedykowany do budowy drzwi przesuwnych z wypełniaczem o grubości maksymalnie 18 mm i charakteryzuje się prostotą montażu drzwi i dużą wytrzymałością Lekkie oraz ładne drzwi przesuwne można uzyskać stosując system 10, w jakim wypełnienie może stanowić zarówno płyta, jak i szkło, szyba o bezpiecznej strukturze czy też lustro. Owe systemy posiadają powłokę anodowaną, wykonaną zgodnie z zasadami certyfikatu QUALAND – zapewnia im to wytrzymałość na rdzewienie w warunkach podwyższonej wilgotności oraz zachowanie trwałej warstwy dekoracyjnej w czasie używania.

W zależności od własnych upodobań zabudowanie może być wykonane formie „przezroczystej ściany”, bądź całkowicie zamknięte. Konstrukcje drzwi przesuwnych winny cechować się dużą estetyką, i jednocześnie być trwałe oraz lekkie – tak, by można je było łatwo zasuwać a później odsuwać. Na uzyskanie takich parametrów pozwala wykorzystanie aluminiowych materiałów, które charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, ale i atrakcyjnym stylem. Magiczny blask aluminiowych materiałów, dodaje tej konstrukcji elegancji oraz sprawia, że świetnie wpisuje się ona w dowolnego rodzaju wnętrze.